Hoppa till huvudinnehåll

🔑 Årets tema

Vägvisare i det nya normala

Vi lever i en tid av stora utmaningar och förändringar. Klimatkrisen, Rysslands anfallskrig mot Ukraina, presidentvalet i USA, orolig ekonomi och den väntande energikrisen är bara några exempel på de osäkerheter som nu präglar vår vardag. Dessa tider av ovisshet är vårt nya normala. 

Hur säkerställer vi att it blir den nyckelspelare vi kan vara? Vi behöver vara klarsynta, visa mod och säkra trygghet och arbetstillfällen i vårt land. Låt oss samla kraft och tillsammans möta utmaningarna. Hur kommer vi som exportnation att påverkas av eventuella tullar och handelskrig? Hur kommer den globala stabiliteten att förändras med krigen i Europa och Mellanöstern?  Vi utsätts dagligen för cyberattacker som utmanar den fria världen. Och hur kan vi bidra till viktiga lösningar på klimat- och miljöfrågor?

It-Sverige behöver kliva fram och spela en avgörande roll på många fronter!

Start
21/5 2025, 09:00
Slut
23/5 2025, 12:15
Målgrupp
It-chef, CIO och övriga beslutsfattare inom it
Var
Tylösand
Adress
Hotel Tylösand, Tylöhusvägen 28, Halmstad Visa på karta

”Årets bästa konferens gällande att fördjupa sig inom it-området.”

— Deltagare 2024

”Ett one of a kind arrangemang i Sverige!”

— Deltagare 2024

MISSA INTE! 100 %-klubbens medlemmar träffas på Tylösand

Klubben för organisationer som siktar på 100 % cirkulär it!

På onsdag förmiddag samlas medlemsorganisationer i 100 %-klubben för att mingla, diskutera och inspireras! Vi presenterar goda exempel, diskuterar utmaningar och delar erfarenheter.

Notera: Endast för medlemmar i 100 %-klubbenOm du inte tillhör en medlemsorganisation, ta chansen här!

Agenda för medlemsträffen

 

Eventpartner

Cisco

Apple Authorised Enterprise Reseller
Dell Technologies
HP
HPE
Microsoft
Lenovo
Logitech
Philips
Red Hat
Samsung
Veeam